top of page

so 26. 11.

|

Jedno v Malém

Koncert MarZ ve Foyer

Kapela s našlapaným zvukem je složená z muzikantů etablovaných na české hudební scéně v čele se zpěvačkou, kytaristkou a skladatelkou Markétou Zdeňkovou a trombónistou a zpěvákem Štěpánem Janouškem. Hraje autorské písně s převážně českými texty na pomezí žánrů alternative, pop, rock, jazz.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Koncert MarZ ve Foyer
Koncert MarZ ve Foyer

Čas a místo

26. 11. 2022 19:00 – 23:00

Jedno v Malém, 5, Zhořelecká 344, 460 01 Liberec, Česko

Hosté

O události

"Je to folk, pop, rock, jazz? Nevím a vlastně mě to nezajímá. Jsou to totiž v prvé řadě silné a dobré písničky." Jindřich Göth, hudební publicista, iDnes.cz

Někde mezi folkem, popem a jazzem leží místo jménem MarZ - hudební vesmír zpěvačky, kytaristky a písničkářky Markéty Zdeňkové. Její písně se pohybují na orbitě témat od upřímných zpovědí přes žertovné hříčky až po šamanský rituál. Píše převážně v češtině a má schopnost vytvořit nápadité melodie a zároveň zachovat přirozenost svého mateřského jazyka. Díky tomu nachází stále se rozrůstající publikum napříč žánry i generacemi.

Jádro MarZu tvoří vedle Markéty trombónista a zpěvák Štěpán Janoušek, výjimečný instrumentalista současné mladé pražské (nejen jazzové) scény. Jeho rukopis je výrazně vepsán do písňových aranžmá. Rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými funkcemi – kromě zmíněných nástrojů vládne v tomto uskupení i perkusím a (decentním) zvukovým efektům.

První album Na rozcestí, natočené v duu, bylo zdařilým úvodem do zvukové krajiny MarZu. V roce 2018 vznikla také pětičlenná kapela a v březnu 2020 vydali své eponymní album MarZ u labelu Tranzistor. Tentokrát představí své písně v původním duu.

V roce 2020 vydala nové (druhé) album a nedávno k němu vyšel již třetí videoklip k písni Goya, natočený částečně v Portugalsku, na který se můžete podívat TADY

Vstupenky

  • SEZENÍ

    Dobrovolná platba
    +Servisní poplatek
    Prodej skončil

Sdílet událost

bottom of page